Jak využít dekorační látky?

  • Miroslav Penner
  • Bydlení

Nakoupili jste hromadu dekoračních látek a teď nevíte, co s nimi? Rozhodně by byla škoda je vyhodit a proto jsme pro vás připravili článek o tom, jak nejenom větší kusy, ale i malé zbytky látky co nejlíp využít. 

Pokud jste v živote nedrželi jehlu v ruce a pomalu ani nevíte, jak navléct niť, ničeho se nebojte. Taky nejsme experti na šití a s dírou na ponožce jezdíme domů za mámou. Šití pro zábavu má ale tu výhodu, že výsledné veledílo nemusí vydržet každodenní nošení, ani od něj nikdo nepožaduje praktické využití. Chcete si prostě udělat radost a když se to nepovede, prostě řeknete, že je to umění, že tomu rozumíte jenom vy a ostatní ví houby.

Pro začátek je super šití povlaků na malé polštáře. Moc látky nezničíte a co je tam panebože tak složitýho? Vždyť vám stačí dva čtverce látky nějak spojit tak, abyste do nich nacpali výplň a aby se hned po vyplnění povlak nerozpadl na dva a víc kousků. Ti, kteří mají se šitím nějaké zkušenosti, budou nadšení z toho, že můžou při šití použít nějaký super nový steh, za který by se nemusel stydět ani nejlepší chirurg na světě. Lidi jako my to po jedné straně vzdají a vytáhnou tavnou pistoli. Protože proč ne.

Další úroveň jsou povlaky na deky. Tady můžete zkusit nějaký fajn patchwork (pokud na to máte nervy). Pokud ne, pokračujte stejně jako v případě polštářů. Možná ale budete muset nakoupit o dost víc tyčinek lepidla. Jestli vás děsí jenom ta představa sešívání dvou obrovských kusů látky, kašlete na to. Ve výsledku můžete mít dvě tenčí deky na léto. A nebo ubrus. Nebo prostěradlo.

Dekorační látky metráž využijí i ti, kteří už se za takové začátečnické výtvory dávno dostali. Jestli jste jedním z těch lidí, zkuste si z látek ušít třeba nákupní tašku. V obchodě ušetříte pět korun u pokladny a rybičky v moři vám budou vděčné za to, že neumřou v igelitu. Také si můžete šít vlastní oblečení. První pokusy sice budou naprosto katastrofické (pokud ne, asi máte nějakou superschopnost), ale časem se dostanete na takovou úroveň, že vám vaše nové hadříky budou ostatní tiše i nahlas závidět.

dekorační látky metráž

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.