Průvodce výběrem látky na závěs

  • Miroslav Penner
  • Bydlení

Chce to změnu, ale nevíte jakou? Občas se stane, že při pohledu na váš dům nebo byt cítíte, že potřebuje změnu, něco co mu dodá šmrnc, ale stále nemůžete přijít na to co. Zkuste například změnit dekoraci nebo odstín zdí, ihned uvidíte rozdíl a do nového prostředí se budete hned víc těšit. Koupíte-li nové závěsy nebo polštáře, velmi rychle a hlavně levně docílíte modernizace a oživení stávajícího prostoru, ze kterého bude číšit pozitivní energie.

Při pohledu na internetové stránky s látkami se vám doslova protočí panenky, protože sortiment tohoto druhu zboží je téměř nepřeberný. Je důležité vybrat vždy tu nejmodernější látku a vzor nežli rok starý, protože se trendy velmi rychle mění. Nyní jsou v módě exotické a geometrické vzory, vyznačující se minimalistickou grafikou. Dále můžete volit i velmi jednoduché barevné variace. V následujících odstavcích vám poradím, jak vybrat závěsy.

Druhy látek na závěsy

Záclony nebo závěsy, je vcelku jedno, co si vyberete, avšak je důležité vybrat správnou látku. Vybírat máme z čeho, existuje velké množství druhů, proto je dobré si je rozdělit podle toho, zda chceme mít závěs, který se nezmačká nebo naopak zmačká. Oba druhy materiálů vypadají skvěle, avšak vyžadují různou péči. Dále se liší například propustností světla, což je důležitý parametr zejména pokud máte rádi velkou prosluněnost místností. V kontext use závěsy je dobré myslet i na skládání, jinak řasení, to se pohybuje slabého navlnění látky až po husté řasení, které chce však dobře sladit se zbytkem interiéru a jemnými odstíny dekoračních látek.

Barva hraje prim

Máte rádi pestré barvy, nejlépe duhové? U závěsů bychom se měli klidnit, protože hrozí, že interiér přeplácáme. Stejně to platí i v případě divokých vzorů, kterým se raději vyhněte velkým obloukem. Jedinou výjimkou, kde lze použít pestré barvy a nějaký ten vzor je dětský pokojík nebo herna. Pomůcka nakonec, závěsy by měly vždy ladit s odstínem výmalbu stěn.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.