Nafukovací vs. voděodolný sedací vak

  • Miroslav Penner
  • Bydlení

bean bag chair reviews

Válka ve světě sedacích vaků? Určitě jste aspoň jednou narazili na kouzelný samonafukovací vak, který se nafoukne jediným pohybem ve vzduchu a užijete si pohodlí kdekoliv. Je ale tento druh sedacího vaku vhodný do domácnosti? V čem jsou voděodolné sedací vaky plněné kuličkovou náplní výhodnější? Ukážeme Vám jejich pro a proti a sami se rozhodněte, na kterou stranu se přikláníte. 

 

Samonafukovací sedací vaky

Tyto vaky vnikly na trh a zaplavili jej během měsíců nepřeberným množstvím napodobitelů. Jedná se totiž o fantastický nápad, který funguje skvěle na jednoduchém principu. Jde o složitelný, odolný a voděvzdorný vak, který lze jedním pohybem otevřeným vakem do strany nafouknout. Při jediném pohybu se do vaku dostane dostatečné množství vzduchu, které se na konci zajistí automatickým, či mechanickým uzávěrem a máte okamžité místo pro odpočinek, ať už jste kdekoliv.

Složený vak se vejde do batohu či kabelky a váží okolo jednoho kilogramu. Nafouknutý má délku až dva metry a kvalitní verze unesou až dvě stě kilogramů. Je tedy skvělým společníkem na cestování, kempování, na pláž a na festivaly. Hodí se ale nafukovací vak k něčemu přivázat, nebo jej zatížit, aby v prudkém větru neuletěl.

Inflatable Outdoor Air Lounger - Perfect For Camping, Beach Or Picnics!

Prodává se v různých barevných variantách a jejich nabídka je ve velkém počtu internetových obchodů. Doporučujeme si prohlédnout recenze na daný e-shop a konkrétní výrobek, než si tento vak pořídíte.

 

Voděodolný kuličkový sedací vak

Hlavním protivníkem samonafukovacích vaků se může zdát, že je kuličkami plněný vak. Dá se ale považovat za protivníka, když je natolik jiný? 

Jedním z hlavních rozdílů plněných vaků je jejich nepřenositelnost. Tedy, rozhodně si jej nevezmete do batohu na túru. Každý vak váží od dvou do šesti kilogramů a nedá se nijak složit, je proto pořizován za účelem statického nábytku v domácím, či firemním prostředí. Sedací vaky plněné kuličkami jsou vhodné pro delší sezení, protože se jejich výrobce více soustředí na pohodlí, než na schopnost přenášení. Kuličky se Vám lépe přizpůsobí a podepřou. 

Firmy si pronajímají na své propagační akce tyto sedací vaky, protože působí moderním dojmem, jsou pohodlné a lze na jejich povrch natisknout osobní logo a jméno firmy. Sedací vak s kuličkami tedy více doporučíme do domácností, na zahradu nebo do firemních místností, kde zajistí pohodlí a vytvoří neobvyklou atmosféru.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.