Jak se zbavit octomilek?

  • Miroslav Penner
  • Bydlení

V našich zeměpisných šířkách máme to štěstí, že se kolem nás v letních měsících neprohánějí komáři roznášející nemoci. Ovšem i zde máme spoustu druhů hmyzu, který nás sice nemohou ohrozit na životě, ba dokonce většinou ani na zdraví, ale stále jde o velice otravné tvory. Mezi ty nejotravnější drobné živočichy, kteří jsou pro naši zemi typické, patří bezpochyby octomilky.

Na rozdíl od ostatních hmyzích kamarádů jsou skoro neviditelné, tedy pokud je jich jen pár. Jakmile se ale jejich počty rozrostou, i menší hejno rozpoznáte vcelku jednoduše. Jejich likvidaci vám to ale ani při nejlepší vůli neusnadní. Zatímco nepříjemnou vosu, sršně, ale i běžně velkou mouchu můžete efektivně eliminovat novinami, případně jedním tlesknutím rukou, u tak drobných tvorů je to jen mrhání časem. 

Navíc, i kdyby vaše konání mělo nějaký efekt, jednalo by se pouze o krátkodobou záležitost, jelikož se tento druh hmyzu množí skutečně bleskově. Je tedy potřeba najít plán na to, jak se zbavit octomilek.

Chemie funguje

Nad tím, jak se zbavit octomilek, už dlouze dumalo hodně lidí. Většinou nepřišli na nic jiného, než si prostě koupit příslušný sprej a snažit se je zlikvidovat chemickou cestou. To rozhodně není špatný nápad a vcelku to i funguje, jenže ne každý chce mít doma zamořený byt nepříliš vábně zapáchajícím plynem. Mnohem rozumnější je snažit se potížím předcházet a provést pár preventivních opatření, díky kterým předejdete těmto problémům.

Prevence

Nejlepším způsobem, jak se zbavit octomilek je udělat maximum pro to, aby se jim u vás nelíbilo. Toho se dá dosáhnout relativně jednoduše, stačí mít doma pořádek, hlavně tedy v kuchyni.

To znamená, že byste neměli nechat nakousnuté ovoce nebo sladkosti nechat jen tak ležet na stole, malé mušky tohle totiž milují. To samé platí i o kvašených výrobcích, které nejsou dostatečně zakryté. Nepříliš oblíbený, ale velice účinný způsob, jak zastavit dotěrný hmyz, je rovněž pravidelně vynášet smetí, zvláště, pokud se v něm nachází nezkonzumované zbytky potravin.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.