Luxusní zimní zahrada

  • Miroslav Penner
  • Bydlení

Winter Garden, Glass, Canopy, House, Garden

Zařizujete si dům a přemýšlíte nad zimní zahradou? Přemýšlíte, jak by se dal váš dům využít i v zimě. Možnosti jsou dvě. Buď si dům přizpůsobíte k pěstování rostlin celoročně, anebo je tu druhá možnost, že si přistavíte prosklenou jídelnu, pracovnu nebo luxusní obývací pokoj. Rozhodnutí je jen na vás. Při výběru bude hrát hlavní roli právě cena zimní zahrady.

Volba správného účelu zimní zahrady

Než si vaši zimní zahradu necháte navrhnout měli byste být rozhodnutí, jaký účel bude budoucí zahrada plnit. Od toho se bude odvíjet podoba projektu, konstrukce, výběr materiálů i vybavení zimní zahrady. Rozdíl je taky v tom, jak bude zahrada začleněná do samotného domu.

Doba použitelnosti zahrady

Materiál a typ konstrukce zimní zahrady si vybírejte vždy na základě doby užívání. Je rozdíl, zda budete zahradu využívat celý rok a budete v ní topit nebo pouze k prodloužení léta. Sezonní nevytápěné zahrady nejsou na stavbu a finance příliš náročné, oproti vytápěné celoroční zahradě. Jen si představte, jak budete v zimě sedět ve vaší zahradě, budete pěkně v teple a venku bude všude kolem vás sníh. Můžete pozorovat zahradu a být v teple. Zimní zahrada jako skleník láká především pěstitele exotických rostlin, protože v něm vytvoříte klima jako v tropech.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.