Městský mobiliář – odpadkový koš nebo něco víc?

městský mobiliář – květináč

V dnešní době máme každé venkovní místo v městech či obcích občas pokryté krásným venkovním nábytkem, který slouží ke zpříjemnění životů obyvatel a zároveň přilákání nové aglomerační vlny lidí, která zvýší svou pracovní silou životní úroveň v oblasti. Tomu přispívá i zvýšená urbanizace posledních let a tak se má česká ekonomika postupně na co těšit.

Lavičky městského mobiliáře

Ale dostat se do bodu, kdy jsou lidé snadno lákání do měst jako mouchy na med, není vůbec snadné a je to poměrně nákladné. Navíc je to investice do daleké budoucnosti, která se nemusí ani vyplatit. Investujete do modrých laviček, protože modrá letos letí, ale než se zařídí veškerá byrokratická a manuální práce a celý úřednický kolos se pohne, tak už frčí zelená barva a sousední město má to štěstí, že se před 10 lety nechalo zelené lavičky postavit. Sousední město sice časem podlehne urbanizaci, ale teď je váš soupeř, takže musíte být připraveni zakoupit ten nejlepší městský mobiliář a hlavně mít čistá veřejná místa. A jo, ty odpadkové koše budete potřebovat.

Co všechno je městský mobiliář

Nejsou to ale jenom odpadkové koše a již zmíněné lavičky. Do skupiny veřejného nábytku patří i stojany na kola nebo veřejné osvětlení, květináče a další jiné věci, jako můžou být například MHD zastávky, vitríny... Jednoduše veškeré materiální a movité předměty, které ve své podstatě jistým způsobem slouží veřejnosti – ať už je to za relaxačním účelem nebo informačním nebo třeba za účelem propagačním. Nebo to ani účel mít nemusí, to znamená, že to bude mít účel estetický. Třeba ty květináče.

Hezký mobiliář je nutnost

Mít hezkou obec je sen a povinnost každého starosty. V starání se o obec samozřejmě nezačínáme na designových prvcích a detailech, ale již teď můžeme s jistotou tvrdit, že když si lidé v parku nemají kam sednout, tak budou radši doma – nepůjdou kolem obchodu – nic si nekoupí – obchod zkrachuje – lidé nebudou mít kde kupovat – lidi se odstěhují – bude starostovat městu duchů. Logická posloupnost, že?

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.