Náušnice s topazem se budou ve vašich uších vyjímat

 náušnice s topazem

Snad žádná žena nepohrdne šperky. Současný trh je vskutku rozmanitý, přičemž vybrat si můžete z nepřeberné škály variant. Zatímco některým dámám se zamlouvá klasika v podobě žlutého zlata, jiné nedají dopustit na stříbro. Samozřejmě každý drahý kov má něco do sebe. Stříbrné šperky jsou o něco levnější než zlaté, ovšem zlaté nemají tendenci černat, jako je tomu u stříbra, a dokonce vás klidně přežijí. Velice oblíbené jsou náušnice s topazem. V následujících řádcích vám prozradíme, co je vůbec topaz a na kolik takové náušnice vyjdou.

Co je to topaz?

Pokud se řekne topaz, vědci se zaměřením na chemii by vám ho popsali jako kosočtverečný minerál, jenž získal název podle ostrova Topasos v Rudém moři. Topaz je vskutku tvrdý minerál, který bývá v mnoha zbarveních. Klidně můžete narazit na topaz bezbarvý, žlutý, zlatožlutý, růžový, namodralý, červený, fialový, zelený i hnědý. Topaz se rozděluje na čtyři odrůdy:

  • pyknit – žlutý topaz
  • zlatý topaz – průhledné krystaly vínově žluté barvy
  • brazilský rubín – průhledný topaz narůžovělé barvy pocházející z Brazílie
  • modrý topaz – průhledný topaz pocházející z Uralu a Sibiře

Kde sehnat náušnice s topazem a kolik stojí?

Pravděpodobně vás zajímá, kde se dají náušnice s topazem vůbec sehnat. Jedním ze spolehlivých internetových obchodů, který se zaměřuje na vysoce kvalitní šperky, je https://www.zlatnictvismaragd.cz/, kde najdete i právě zmíněné náušnice s topazem. O výrobu šperků se starají mistři klenotnického umění, a tak si můžete být jisti vskutku precizní prací. Sehnat můžete visací náušnice se slzičkami z topazu za 6 690 korun, ale klidně i náušnice z bílého zlata se shlukem topazů a briliantů za 41 990 korun. Záleží pouze na vás, kolik jste ochotni do takového šperku investovat.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.