Jak vybrat oděv pro lovce a myslivce?

Jestliže si nejste jisti, jak vybrat myslivecké oděvy a oblečení pro lovce, pomůže vám pár tipů. Měli byste se soustředit nejen na cenu, ale spíše na kvalitu. Je ale pravdou, že i cena může být důležitým ukazatelem a kvalitnější oblečení bývá zpravidla také podstatně dražší. Existují ale i nejrůznější bazary, výprodeje, akční slevy, kupóny a kdoví jaké možnosti, se kterými můžete ušetřit. Použité oblečení nabízí také některé armyshopy.

 

Jak na kalhoty pro myslivce?

Pokud si vezmeme postavu lovce pěkně od spodu, vše to začíná u obuvi, dále jsou důležité kvalitní ponožky a spodní prádlo. Zaměřme se ale nejprve na kalhoty, bez kterých to rovněž nejde. Lovci dávají přednost takovým, které jsou spíše funkční než krásné a disponují kvalitními materiály, které ale nejsou přehnaně těžké. Důležitá je naprostá volnost pohybu, při tom ale co nejvyšší odolnost proti klimatu i mechanickému poškození.

Jak na blůzu, svetr či mikinu?

Blůzy, svetry a mikiny jsou nezbytným oblečením pro myslivce i lovce amatéry. Hlavní barvou je zde podobně jako u kalhot maskování, khaki, zelená a další přírodní zabarvení. Prvotním plusem by měla být schopnost chránit proti chladu, ale zároveň možnost větrání a odvodu potu. Svetr je samozřejmě nejlepší vlněný, u mikin vedou materiály jako je bavlna, polyester či ještě modernější umělé materiály. Jak vybrat lovecké oblečení a oblečení pro myslivce v tom správném stylu? Začněte třeba právě u funkčního a přitom stylového loveckého svetru.

Pokrývky hlavy a doplňky

Lovci a myslivci se neustále pohybují v náročném terénu a musí být schopni odolávat náročným klimatickým podmínkám. To znamená větru, dešti, chladu i horku, proto potřebují kvalitní doplňky. Patří sem pokrývky hlavy v podobě klobouků, čepic či šátků, případně lovecké kukly, ale také rukavice, šály či jiné ochranné pomůcky, které v přírodě rozhodně oceníte.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.