Několik způsobů, jak opravit betonovou podlahu

  • Miroslav Penner
  • Průmysl

Betonová podlaha je poměrně hojně využívaným typem podlahy, můžeme jej tak vidět například v průmyslových halách nebo rodinných domech. Bohužel je potřeba se o beton řádně starat, jinak začne podléhat opotřebování. Během pár let se začne drolit, praskat a tím se zvýší jeho prašnost a výrazně sníží další odolnost. Oddalování opravy se nevyplácí, protože se podlaha stává dokonce i nebezpečnou!

Mnohdy je starší betonová podlaha nekvalitně zhotovena, v těchto případech je vhodné beton odstranit a udělat zcela novou podlahu, vyhnete se nejistému výsledku a případnému zklamání a zbytečně vynaloženým prostředkům. Jak takovou podlahu poznat? Na povrchu jsou velké praskliny, vydrolená místa a k tomu se může přidat špína a prach. TIP! Betonové kusy, které vám zbyly z předešlé podlahy můžete opětovně použít do nového betonu, čímž ušetříte pár pytlů.

Technologie opravy betonové podlahy

Existuje hned několik metod oprav betonových podlah. Nejvhodnější je cesta o specializované prodejny, kde vám personál poradí, jak opravu provést. Je dobré mít stávající povrch nafoceny, ať můžete vybrat tu nejvhodnější metodu. Domů si z prodejny přivezete stavební chemii určenou přímo na opravy betonových podlah. Směs je složena ze speciální reparační hmoty a dalších látek, které usnadňují vytvrzení podkladu i nové vrstvy.

Lehký beton

Nejmenší defekty betonové podlahy jste schopni vyřešit pomocí lehkého betonu, který je univerzální a používá se například pro rekonstrukce. Je důležité pamatovat, že tímto způsobem lze opravovat pouze podlahy bez dilatačních spár! Samotná oprava není nikterak složití, je však potřeba si předem připravit množství lehkého betonu, který následně rozlijte po očištěné betonové podlaze s drobnými defekty. Následně lehký beton upravte hladítkem a stahovací latí a nechte Za 24 hodin zavadnout. A to je vše!

Obnovovací nátěr

Existují speciální nátěry, které jsou tou nejčastěji používanou a zároveň nejlevnější variantou povrchové úpravy. Mezi výhody tohoto řešení spočívají v rychlosti realizace a finanční nenáročnosti.

Plastbeton

Pokud nelze opravit podlaha nátěrem, je zapotřebí zvolit plastbeton, který povrch zpevní a vyrovná. Výhodou této metody je možnost opravit vetší kazy a následná velkou zátěž, kterou snese po vytvrdnutí.

Opravy betonových podlah

Epoxid

Epoxid se těší v posledních letech stále větší oblíbenosti. Používá se k rekonstrukci stávajících podlah a existují ve dvou provedeních:

  • Polyuretanové stěrky,
  • Epoxidové stěrky.

Epoxidové stěrky se volí v případě, kdy je povrch značně poškozen, zejména rozpraskán. Výhody této metody spočívají v rychlosti realizace, následné vysoké zátěži a poměrně nízké ceně. Pokud vás tato metoda zaujala, obraťte se na specializovanou společnost JACLEAN.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.