Projektování vzduchotechniky: Vyberte si ověřenou firmu

  • Miroslav Penner
  • Průmysl

projektování vzduchotechniky

Sháníte se po průmyslové vzduchotechnice do vaší haly? Jste na správné adrese, protože právě v tomto článku vám poskytneme cenné rady, jak postupovat při výběru a projekci nové vzduchotechniky. Bez vzduchotechniky se žádná průmyslová hala, obchodní dům nebo kanceláře neobejdou a na to je třeba pamatovat.

Jaký zvolit druh vzduchotechniky?

Při poptávce na projekci vzduchotechniky u jakéhokoliv výrobce vzduchotechniky se setkáte s dotazem, jaký vlastně druh chcete mít. Na výběr máte buď centrálním anebo decentrálním. Rozdíly mezi těmito systémy jsou podstatné. Centrální vzduchotechnika upravována pouze jednou "centrální" jednotkou. Dále je vzduch rozváděn do příslušných distribučních míst vzduchotechnickým vedením. Kdežto v případě decentralizované vzduchotechniky je v prostoru rozmístěno několik samostatných jednotek. Což s sebou přináší také mnohem větší možnosti. Decentralizované systémy jsou výhodnější zejména proto, že jsou efektivnější.

Výběr vzduchotechniky

Při výběru vzduchotechniky je potřeba zvážit jak, budete v zimě topit. Od toho se odvíjí spousta jiných dílčích části vzduchotechniky. Nejčastějším typem je vzduchotechnika s pasivní rekuperací, jedná se totiž o jednu z nejlevnějších řešení. Účinnost samotné rekuperace se pohybuje kolem 30–90 %, podle modelu. Při projekci je nutné zaměřit se na průtok vzduchu a samotný objem prostoru. Když jsem nakousl vytápění, používají se dva typy, tedy teplovzdušného vytápění tepelným čerpadlem nebo pomocí elektrického ohřívače. Dále je ke zvolení typ odsávání, vybírat můžete z centrálního, děleného nebo jednotkového odsávacího systému.

Montážní a projekční společnost

Pro správnou funkčnost vzduchotechniky, ať domácí nebo průmyslové je nutné zajistit správnou a odbornou instalaci. Je dobré vybírat z ověřených společností, působících dlouhodobě na našem trhu. Například společnost TIGEMMA ENGINEERING zajistí komplexní služby, které zahrnují projekci, montáž a následný záruční i pozáruční servis vzduchotechniky.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.