Průmyslový robot nemá nahradit člověka, ale má mu při práci pomáhat

  • Miroslav Penner
  • Průmysl

průmyslový robot

V posledních několika letech se do popředí prodírají průmyslové roboty, které nepotřebují ke své práci ochranné oplocení, neboť jsou určené pro kooperaci s člověkem. Obsluha takového stroje je naprosto bezpečná, protože robot je naprogramován tak, že dokáže vnímat své okolí. V okamžiku, kdy se v jeho dráze objeví nějaká překážka, dokáže ihned zareagovat a zastavit svou činnost. Právě takový je i průmyslový robot Meca500, který nabízí společnost Zlín Robotics.

Jedná se o nejmenší průmyslový šestiosý robot, jenž je charakterizován opakovatelností ±0.005 milimetrů. Disponuje navíc integrovaným kontrolérem.

Co všechno průmyslový robot Meca500 umí?

Průmyslový robot je vybaven reduktory rychlosti s nulovým zpětným chodem. Samozřejmě mu nechybí ani snímače s vysokým rozlišením. Samotné tělo robota je vyrobené z vysoce kvalitního hliníku. Co se přesnosti týče, ta je opravdu perfektní. Zlín Robotics na produktové stránce uvádí, že Meca500 nabízí nesrovnatelnou přesnost polohy a dráhy a udává, že přesnost dráhy je lepší než 0.1 milimetru.

Jak se s robotem Meca500 pracuje?

V podstatě se jedná o automatizaci plug-and-work, což znamená, že průmyslový robot slibuje obrovskou flexibilitu. Co se týče používání, to je naprosto jednoduché, dokonce pracovníci nemusí podstupovat žádné tréninkové kurzy. Potěší vás, že nepotřebujete speciální software, za který byste platili další peníze. Stačí průmyslový robot připojit k počítači, případně k PLC za pomoci ethernetového kabelu a otevřít si programovací jazyk dle vašeho výběru. Průmyslový robot dokáže poslechnout příkazy jak z Java, C#, tak i Python. V programovacím jazyku pošlete příkazy Mecademic k robotovému ramenu skrze protokol TCP/IP.

Jestliže se chcete o průmyslových robotech od společnosti Zlín Robotics dozvědět více, tak neváhejte firmu kontaktovat.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.