Barvy pro značení pro průmyslové podlahy s vysokým zatížením

  • Miroslav Penner
  • Průmysl

 

V našich podmínkách při skladování často a dlouhodobě dochází k úrazům, a to i těm nejzávažnějším, na které se velkou měrou podílí i neodpovídající technický stav užitných ploch skladových a průmyslových objektů, stejně tak i jejich přetěžování. 

Z tohoto důvodu bezpečnostní předpisy vyžadují ve skladových objektech vyznačení maximálně dovoleného zatížení užitné plochy, a to formou nejvyšší dovolené hmotnosti. Značí se v kg/m2. Toto nařízení najdete v zákoně č. 101/2005 Sb., o podrobnějších požadavcích na pracoviště a pracovní prostředí, ale stanovuje jej také ČSN 26 9030 - Manipulační jednotky – Zásady pro tvorbu, bezpečnou manipulaci a skladování.

Každá stavba by ve své dokumentaci měla mít údaje o nosnosti průmyslové podlahy. Každá stavba musí být navržena tak, aby účinky zatížení a nepříznivé vlivy prostředí nemohly způsobit postupné či náhlé zřícení či jiné destruktivní poškození. U průmyslových podlah je potřeba mít rovněž bezpečnostní značení, které by mělo být přizpůsobeno zatížení.

Vhodné barvy pro průmyslové podlahy s vysokým zatížením

Pro značení průmyslové podlahy s vysokým zatížením jsou vhodné epoxidové barvy, které odolají skutečně vysoké zátěži. Jsou vhodné například pro skladovací prostory a tam, kde se využívají pro časté pojezdy vysokozdvižné vozíky. 

Vysoce kvalitní barvy umožní sladit značení do všech RAL odstínů a podlahu tak přizpůsobíte konkrétním potřebám. Dvousložkové epoxidové barvy jsou skutečně velmi odolné vůči chemikáliím, rozpouštědlům i vysokému zatížení, například častému mytí průmyslovým čističem. Aby byla barva skutečně odolná, je potřeba, aby byla správně provedena její aplikace na předem připravený podklad. Je proto vhodné obrátit se na odborníky, kteří mají v tomto směru ty správné zkušenosti. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.