Víte, co je potřeba pro broušení a leštění nerezu?

  • Miroslav Penner
  • Průmysl

Abyste si mohli správně a efektivně vyleštit nerezové materiály, je třeba je nejdřív brousit. To však musíte udělat správně a nezničit u toho původní povrch. Vše co pro to budete potřebovat na broušení nerezu najdete v tomto článku.

Nástroje


Množství nástrojů se odvíjí od toho, jak velký povrch budete čistit a úroveň opotřebení nerezu. Brusné pasty mají v sobě abrazivo, které bude čistit a jemně obrušovat nerez a připraví ho na leštění. Brusných past je několik druhů podle toho, jak silné abrazivo v nich je a aplikují se hadříkem.
Mimo pasty budete potřebovat brusné kotouče, které se nasadí na vrtačku.

Postup


Nejdříve je třeba sundat prach suchou utěrkou, pak mýdlovou vodou se sundá mastnota. Za sucha se pak aplikuje abrazivní pasta a postupujete od nejhrubějšího materiálu po nejjemnější pro nejlepší leštící efekt.

Jak na čištění nerezových strojů


Pokud vás zajímá, jak se čistí a leští velké nerezové stroje používané na výrobě, asi vás nepřekvapí, že pracovníci nepoužívají malý leštící kotouč s pastou sami. Tato práce patří většinou odborníkům, kteří tedy čistí stroj buď mechanicky, chemicky, nebo laserem. Laser se také používá buď na místě mobilním laserem, nebo se části stroje rozloží a vyčistí velkým laserem v místě čištění.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.