Posuvné automatické dveře špičkové kvality

Vstupní dveře do většiny obchodů jsou realizovány pomocí posuvných dveří skleněných. Ty jsou konstruované tak, aby vydržely i značný, a hlavně nepřetržitý provoz. Na oplátku všem poskytují komfort bez nutnosti dotýkat se klik nebo madel. V tomto článku si řekneme, jak postupovat při výběru.

Non-stop provoz a ochrana majetku

Vstupní dveře do obchodů nebo administrativních budov se netrhnou, protože je zde velká koncentrace lidí. Posuvné dveře čelí téměř nepřetržitému provozu, přičemž po nich vyžadujeme vysokou životnost, spolehlivost a plynulý pohyb. Vstup dále plní funkci reprezentativní, která zapůsobí hned na první pohled.

Kromě designu plní dveře funkci ochrany, zejména pokud v objektu nikdo není, například během nočních hodin. Posuvné dveře jsou spolehlivou ochranou před zloději nebo vandaly.
Vždy je však lepší kombinovat tuto ochranu s dozorem a bezpečnostní agentury, ochranky nebo recepční.

Automatické posuvné dveře

Další variantou posuvných dveří jsou automatické křídlové dveře s elektromotorickým otvíračem. Jejich pohyb je řízen sadou radarů a optických čidel. Výhodou tohoto systému je napojení na bezpečnostní zámky, přičemž zde odpadá nutnost recepčního nebo ochranky v době, kdy je budova prázdná.

Porovnání posuvných dveří s klasickými

Nejsou dveře jako dveře, zvlášť to platí u tohoto typu dveří, které právě hledáte, tedy posuvné. Konstrukce klasických dveří, tedy do obytných i administrativních budov je víceméně stejná. Podstatný rozdíl nastává až v případě jejich funkčnosti a osazení. Rozdíly jsou patrné zejména:

  • u bezpečnostních zámků,
  • v kování,
  • v bezbariérovosti,
  • ve způsobu ovládání.

Máte-li zájem právě o tento druh dveří, jste na dobré cestě. Z bohatých osobních zkušeností mohu doporučit jedničku na českém i slovenském trhu. Jedná se o společnost Spedos, která je dlouholetým matadorem na trhu s dveřmi. Ve svém sortimentu má jak personální, tak i průmyslové dveře. Jejich úspěšnost potvrzují přední firmy, které s nimi spolupracují.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.