Neviditelný plot pro psy jako řešení utíkajících psů

 neviditelný plot pro psy

Každý pes potřebuje pohyb a čerstvý vzduch. U domu se zahradou můžete mít psa bez vodítka a náhubku. Mnoho majitelů se toho bojí, zvláště když mají velké psy. Proč? Obvykle se bojí, že pes uteče, skočí na souseda nebo najde květiny, rozkousne dětskou hračku ležící v pískovišti u domu apod. Proto byly vynalezeny neviditelné ploty pro psy. Jedná se o opravdu fantastické zařízení, které vám zaručí klid a bezpečnost vašeho psa.

Neviditelné psí ploty jsou mnohem více doporučovány než nepříjemné psí ohrady. Hlavně proto, že je pes volný, není uvězněn v kleci nebo vázán na vodítku, ale neopouští vymezenou oblast. Fyzický plot pro psa se stává zbytečným řešením.

Co je to neviditelný psí plot?

Můžete se mylně domnívat, že ochranou psa je drátěný plot s elektřinou. Ze zřejmých důvodů je dnes využívá na svém pozemku málokdo. Toto řešení může být příliš nebezpečné, představuje hrozbu pro děti, zvířata i dospělé. Zařízení, o kterém píšeme, je neviditelný plot pro psy, který zajistí bezpečnost psa a učí jej, že se může pohybovat bez vodítka jen na určeném místě. Dodávka elektřiny je nutná, ale pouze na začátku, během výcviku psů. Toto řešení je ideální pro psy, kteří rádi utíkají ze zahrady. Tento plot zabrání tomu, aby pes pozemek bez vědomí majitele opustil.

Jak se používá neviditelný plot pro psy?

Standardní zařízení se skládá z límce napájeného bateriemi, vysílače, baterií, anténního kabelu a výstražných prvků. Než začnete používat neviditelný psí plot, musíte určit bezpečný prostor pro psa, který označíte vlajkami. Nyní přichází čas obléknout psa, protože zvíře se musí naučit, jak tento plot funguje. Trénink by se měl konat v příjemném prostředí, aby pes věděl, že mu chovatel nechce ublížit.

Během tréninku by měl být pes na vodítku. Nasaďte mu elektrický límec a jděte na konec bezpečné zóny. Při překročení vymezeného prostoru by měl pes slyšet charakteristický zvuk a cítit elektrické impulsy přicházející z límce. Je to znamení, aby se zastavil. Pokud se pes zastaví, dejte mu odměnu, objetí a chválu. Opakujte cvičení několikrát, ale nepřehánějte to. Dopřejte mu odpočinek. 

Výcvik psa trvá obvykle 7 dní, někdy i déle, někdy je i kratší. Jakmile pes pochopí, že nemůže jít za vlajku, můžete ho nechat volně. Pes zjistil, že překročení určité oblasti by pro něj bylo nepříjemné. Proveďte zkoušku, např. Hoďte psovi oblíbenou pochoutku mimo určenou zónu a zjistěte, zda podlehne pokušení. Pokud nepřekročí určenou čáru, znamená to, že můžete psa bezpečně vyvést ven do zahrady nebo z domu. Pes bude běhat pouze na určeném místě. Postupem času si můžete stáhnout vlajku. Polohu vymezovacích vlajek neměňte, aby se pes cítil v bezpečí. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.