Jak důležité je míti rozhlas - a to jakýkoliv

Soundboard, Board, Sound, Mixer, Audio, Music

 

Rozhlas je důležitou součástí každé obce, města a vesničky. V následujícím článku se dozvíte, proč jsou rozhlasy nezbytné a jaké druhy rozhlasu existují.

 

Rychlost šíření informací

Jako hlavní výhodu rozhlasu je nutné zmínit rychlost šíření informací, která je naprosto nezbytná v oblasti ochrany bezpečí občanů. Lze si jen představit, jak závažné následky by nastaly po živelné pohromě, o které nemohlo být město varováno. Ano, v dnešní době existují mobilní telefony, téměř všudypřítomný Internet, ale ne vždy může být situace ideální pro získávání informací. Rozhlas zajistí informování všech občanů, ať už jsou v ulicích či v budovách, zdatní v ovládání elektroniky, či nikoliv.

 

Možnost finančních dotací

Rozhlas se považuje za součást veřejné služby a proto stát na jeho vybudování přispívá dotacemi. Firmy, které se zabývají instalací a opravou rozhlasových systémů mohou často spolupracovat s úřady a získat dotace častěji. Dotace lze získat na základě žádosti o podporu protipovodňové ochrany, tedy když se s instalací rozhlasu spojí protipovodňové opatření typu varovné předpovědi a rozšiřování povodňových plánů. 

 

Druhy rozhlasu

Jako první byl vyroben drátový rozhlas, neboli analogový. V České republice stále převládá vybavenost obcí drátovým rozhlasem, pro jeho relativní účinnost a nízkou počáteční cenu. Přichází však s určitými nevýhodami, které je třeba zvážit. Hlavní nevýhodou je riziko vyšších povětrnostních podmínek, které budou narušovat kvalitu hlášení.

Bezdrátový digitální rozhlas přináší mnoho výhod, přes svojí vyšší pořizovací cenu. Má možnost napojení se na kamerový systém, sirény, vzdálený modem, přes který lze provádět základní opravy, monitorovat funkce všech vysílačů, vysílat odkudkoliv ze záznamu, nebo mobilního telefonu a mnoho dalších výhod.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.