Skateboard na dálkové ovládání: Proč je super?

  • Miroslav Penner
  • Zábava

 

Skateboardy a ve velké míře také longboardy se za poslední rok staly poměrně běžným dopravním prostředkem. Co vedlo k tomu, že se tyto prostředky těší takové oblíbenosti?

Je to zvláštní. Skejty byly hodně oblíbené v 90. letech a na začátku 21. století, potom se ale na chvilku úplně vypařily a nahradily je kolečkové brusle, nebo boty heelies (takové ty s kolečkama, chápeme se). Heelies potom odpadly a zase se přešlo k bruslím. Až v posledních pár letech se lidi zase postupně začali vracet ke skateboardům. Nejspíš díky vynálezu hoverboardu (u nás kolonožek). Hoverboardy se staly obrovský hitem hlavně v zahraničí. Byla doba, kdy se objevovaly v každém druhém videu a každý, kdo chtěl být 'cool kid' musel jeden mít. Ale i od hoverboardů se postupně začalo upouštět a do popředí se dostaly longboardy. A z nich se potom vyvinul elektrický longboard. Nehledejte za tím žádnou vědu, jde o longboard, který funguje na baterky a je dálkově ovládaný. A proč že je tak strašně super?

elektrický longboard

Zaprvé je to něco nového a moc lidí to nemá. Hodně z fanoušků longboardů na elektriku ještě nepřesedlalo, takže pokud chcete zapůsobit, je elektrické prkno docela spolehlivý způsob, jak toho dosáhnout. Zadruhé si jízdu užijete, pokud jste fanoušek řízení modelů na ovládání, protože elektrický longboard funguje na podobném principu. Prostě jedete a užíváte si okolí, aniž byste museli šoupat nohama, to zní fajn, ne? Můžete se ptát, jak motor zvládá kopce a my vám říkáme, že zvládá. Alespoň ty mírné zvládne bez problému, na ty prudší budete muset zapojit vlastní sílu (kolečka pořád fungují, i když je na baterky). A pozor na tohle. Nemusíte se bát, že prkno nabijete a za 10 minut už z něho máte obyčejný longboard. Některé modely mají totiž dojezd i 30 km, takže vám může vydržet klidně i na celý den.

Také je šíleně lehoučký, takže není problém ho brát třeba i do školy, kde ho můžete bez problémů nosit a vyhnete se tak pokárání za jízdu na chodbách. Kvalitní kolečka zvládají jízdu i na nerovných terénech a povrch prkna je z protiskluzového potahu. Navíc i ceny bývají velice slušné a elektrický longoboard si můžete dovolit i za pár měsíců šetření kapesného. Tak proč si ho nekoupit?

Nás zajímá, jak jste na tom vy. Jste prknař, nebo spíš bruslař? A jestli prknař, dáváte přednost klasice, nebo fandíte hoverbordům a e-longoboardům? Postněte nám fotky vašich prken do komentářů.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.