Batohy, aneb v čem nosit 17″ velký notebook a netrpět přitom skoliozou

  • Miroslav Penner
  • Zdraví

Beard, Business, Business People, Cafe, Coffee Shop

Nová práce v kanceláři často znamená nový firemní notebook. A nenechte se mýlit, tyto notebooky, pětkrát děděné ze zaměstnance na zaměstnance nejsou posledním výkřikem technologie. Budou to velké a těžké počítače, které budete muset s sebou tahat každý den. 

Sezení v kanceláři se nepovažuje za zdravé pracovní prostředí a proto často musíme udělat první, poslední pro to, abychom zlepšili naše celkové zdraví. 

 

Těžké firemní notebooky

Běžné kancelářské notebooky s velkou úhlopříčkou mají mezi dvěma až třemi kilogramy a když k tomu připočítáme všechny ostatní věci, které s sebou každý den nosíme do kanceláře a z ní, bavíme se už o pořádném závaží.

Pro celkové zdraví při celodenní práci s notebookem, či v kanceláři je dobré řídit se těmito čtyřmi pravidly:

  • noste svůj notebook v batohu
  • udržujte zdravé držení těla
  • neseďte v průvanu
  • dělejte si pauzy na protažení

 

Proč batoh

Batoh Vám pomůže vyrovnat váhu notebooku na obou stranách zad a nebude docházet ke křivení zad, jako při nošení tašky přes rameno, nebo tašky v ruce. Ideální je batoh určený pro přenášení notebooků, protože bude mít v sobě zabudovaný polstrovaný prostor. Při výběru nezapomeňte zohlednit velikost Vašeho laptopu a zkontrolujte parametry daného batohu. Je těžké vybrat si kvalitní batoh, který nebude stát jmění a bude vyhovovat Vašim potřebám.

Velké množství značek se nás často snaží zahltit svojí nabídkou a přesvědčit nás, že jedině vysoká cena a známé logo znamenají kvalitu, ale my jsme tu od toho, abychom Vám řekli, že to jde i jinak. Sehnat kvalitní batohy na 17-ti palcový notebook jde i bez brandu!

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.